top of page

Dni sa zlievajú do týždňov, týždne do mesiacov a mesiace do rokov.

Ani sme si nestihli uvedomiť a ocitli sme sa v rýchlej, instantnej dobe, kde väčšina z nás chce mať lepšie, krajšie a najmä viac. Ako bonus - čím lacnejšie, tým lepšie. 

 

A v jednom z takýchto dní som sa ocitla na materskej dovolenke. 

Možno príbeh každej mamy, možno nie. Ale život sa na chvíľu spomalil, no ukázalo sa, že len na to, aby sa hneď rozbehol ešte rýchlejšie, no iným smerom :).

Lebo len málokde si uvedomíme, ako čas letí tak, ako pri pohľade na rastúce dieťa.

Ako každá mama, aj ja chcem pre to svoje len to najlepšie.

Úplne najviac by som si okrem zdravia pre naše deti želala, aby mali šancu vyrásť do sveta, ktorý nie je zničený naším konzumným spôsobom života a do sveta, kde majú miesto stromy aj zvieratá a nedotknutá príroda. Kde v zime je sneh a v lete teplo. Kde ľudí netrápia povodne a iné kalamity. Kde sa ľadovce netopia neúprosným tempom a kde vo vodách neplávajú tony plastov.

Dopriať našim najmenším len to naj... je považované za samozrejmosť. Ja si ale želám, aby sme to robili zodpovednejšie, nielen k sebe samým, ale najmä k prírode, životnému prostrediu a v neposlednom rade aj ľudom, ktorí túto módu tvoria.

Preto tu nájdete len kúsky vyrobené z organických, ekologických a udržateľných materiálov, ktoré sú maximálne šetrné k našej planéte a pokožke našich ratolestí. Detská pokožka je výrazne tenšia ako pokožka nás dospelých, a preto aj nachýlnejšia na absorbciu škodlivín. Ochrániť ju môžeme používaním prírodných materiálov, ktoré takéto látky neobsahujú. 

 

 Aby táto snaha, aspoň kvapkou prispieť k zdravšej a možno aj lepšej planéte, mala zmysel, odvolávať sa len na organické materiály nie je dosť. Preto svojich dodávateľov starostlivo vyberáme, a preto u nás nájdete len kúsky od európskych značiek, ktoré si dávajú záležať na celom procese, od výroby, cez balenie až po distribúciu, s cieľom zanechať čo najmenšiu stopu na živnotnom prostredí. Čo je nemenej dôležité, ľudia, ktorí sa na ich výrobe podieľajú, sú férovo odmeňovaní. Fast fashion módu preto u nás nehľadajte :).  

 

Napokon sa (nielen) naše ratolesti budú môcť parádiť v kvalitných, nadčasových kúskoch, ktoré sú navrhnuté a vyrobené tak, aby po prvých pár praniach a noseniach nemuseli putovať do koša, ale mohli ešte niekoľko sezón tešiť ich ďalších malých majiteľov či už doma, alebo v našom okolí. A nás môže tešiť, že sme sa rozhodli a zachovali zodpovedne a eticky. Pretože zmenu môžeme očakávať, len ak začneme sami od seba. Okrem vlastného potešenia zakúpením väčšiny našich kúskov potešíte aj deti v rozvojových krajinách či ohrozené zvieratá. Naši partneri sa podieľajú na dobročinných projektoch a prispievajú vo viacerých oblastiach tým, ktorí to najviac potrebujú, v rôznych kútoch sveta.

Dúfame, že u nás nájdete, čo hľadáte, že vás náš​ malý projekt bude tešiť aspoň tak, ako nás a že spolu sa takto budeme podieľať na dobrej veci :) 

Zároveň dúfame, že ak narazíte na nejaké nedokonalosti, tak nám odpustíte. Na stránke budeme priebežne pracovať a snažiť sa ju zdokonaľovať. Za akékoľvek postrehy preto vopred ďakujeme.

Láska matka a dcera

niečo o nás a našich hodnotách

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
bottom of page