top of page
 • Kde sa nachádzate?
  Sme primárne e-shop. Ak ste ale typ, ktorý si potrebuje svoj nový kúsok najprv vyskúšať a chytiť, tak nás v súčasnosti nájdete už aj v kamennej predajni! :) Radi a ochotne Vám so všetkým pomôžu v PLACE store Bratislava.
 • Ako zaplatiť?
  Za tovar môžete zaplatiť pohodlne Vašou debetnou/kreditnou kartou. Stačí si vybrať možnosť "Fondy", následne budete presmerovaní na platobnú bránu, kde zadáte Vaše platobné údaje. Ak Vám tento spôsob nevyhovuje, môžete zaplatiť prevodom na bankový účet. Vyberte si možnosť platby offline a my Vám následne pošleme platobné inštrukcie.
 • Ako dlho trvá dodanie tovaru?
  Všetko skladom odosielame obratom, najneskôr nasledujúci pracovný deň po zaplatení objednávky. Ostatný tovar, ktorý pre Vás šijeme na objednávku, sa pokúsime ušiť čo najskôr, najneskôr však do 10 pracovných dní.
 • Čo je to GOTS a OEKO - TEX certifikát? Prečo kupovať certifikované produkty?
  GOTS je skratka pre Global Organic Textile Standard a od svojho zavedenia v roku 2006 predstavuje najvyšší svetový štandard pre spracovanie organických vlákien. Táto komplexná norma pokrýva celý textilný reťazec - od udržateľného, etického zberu ekologicky vypestovaných rastlín cez ekologické a spoločensky zodpovedné postupy výroby a označovania.Certifikácia GOTS je uznávaná a akceptovaná na všetkých významných svetových trhoch, takže bez ohľadu na to, kde sa vaše organické oblečenie a doplnky pestovali a vyrábali, môžete si byť istí, že všetky certifikované výrobky zodpovedajú prísnym normám. Keď na etikete uvidíte slovo „organické“ alebo frázu „vyrobené z organických vlákien“, je to dobrá vec - nemusí to však nevyhnutne stačiť. Textílie, vlákna, priadze a odevy môžu byť označené ako ekologické, pokiaľ obsahujú najmenej 70 % prírodných organických vlákien. To ale nebude stačiť na certifikáciu GOTS, ktorá vyžaduje, aby výrobky obsahovali minimálne 95 % prírodných organických vlákien. Keď si zakúpite produkt, ktorý sa pýši GOTS certifikátom, tak máte istotu, že: - organické materiály musia byť zreteľne označené a udržiavané oddelene od konvenčných vlákien počas celého výrobného reťazca, aby nedošlo k zámene alebo kontaminácii - v hotovom produkte alebo balení nie sú obsiahnuté žiadne formaldehydy, GMO, nanočastice, toxické ťažké kovy, chlórové bielidlá, aromatické rozpúšťadlá, PVC, ftaláty alebo farbivá, ktoré uvoľňujú karcinogény, ani neboli použité počas celého procesu výroby / balenia - všetky použité farby, procesné chemikálie a pomocné látky sú biologicky odbúrateľné a netoxické. OEKO-TEX® je tiež globálnym textilným štandardom a znamená, že všetky súčasti odevu alebo iného textilného výrobku (či už organické alebo konvenčné - vrátane nití, farbív a ozdôb) neobsahujú látky, o ktorých je známe, že sú toxické alebo škodlivé. Preto všetko, čo ponúkame, nesie túto dôležitú certifikáciu. GOTS zavádza odlišný, ale rovnako dôležitý štandard, ktorý zaručuje, že každý certifikovaný textilný výrobok je skutočne ekologický, bezpečný pre vás i pre planétu a spravodlivý voči všetkým zamestnancom podieľajúcim sa na ich výrobe. Je pre nás dôležité, aby oblečenie, ktoré nosia naše deti, podporovalo ich zdravie a pohodu a aby sme si boli istí, že každý kúsok bol vyrobený s láskou k tejto krásnej planéte a všetkým, ktorí ju obývajú.
 • Čím sú produkty iné a výnimočné?
  Je pre nás dôležité, aby oblečenie, ktoré nosia naše deti, neohrozovalo ich zdravie a pohodu a aby sme si boli istí, že každý kúsok bol vyrobený s láskou k našej planéte a všetkým, ktorí ju obývajú. V našej ponuke preto nájdete len produkty, ktoré sú organické, udržateľné, v čo najväčšej možnej miere šetrné k životnému prostrediu a ľudia, ktorých ich vyrábajú sú férovo odmeňovaní a pracujú v dobrých podmienkach. V neposlednom rade sú to nadčasové a funkčné kúsky, ktoré porastú s vašimi deťúrencami. Produkty, ktoré chránia planétu Výber oblečenia a doplnkov, ktoré nesú GOTS certifikát, pomáha chrániť našu planétu. Pre získanie certifikátu sú stanovené presné pokyny, ako má výrobný proces prebiehať, aby sa minimalizoval vplyv na životné prostredie. Sú zavedené presné postupy a ciele, aby sa predišlo vzniku nadmerného množstva odpadu. Vedú sa rozsiahle záznamy s podrobnými údajmi o spotrebe vody, zneškodňovaní odpadu a spotrebe energie. Produkty, ktoré rešpektujú ľudí Aby mohol mať výrobok certifikát GOTS, musí sa s pracovníkmi vo všetkých fázach výroby zaobchádzať v súlade s kľúčovými normami Medzinárodnej organizácie práce (ILO). To znamená: - žiadna nútená alebo detská práca - sloboda kolektívne vyjednávať - bezpečné a čisté pracovné prostredie - spravodlivé mzdy - voľno a žiadne vynútené nadčasy - žiadna diskriminácia. Na zabezpečenie splnenia všetkých týchto noriem sa vykonávajú pravidelné testy a audity na všetkých úrovniach dodávateľského reťazca.
 • Ako sa správne starať o zakúpený tovar?
  Každý materiál má špecifické vlastnosti a preto vyžaduje aj špecifickú starostlivosť. Základná rada: zostať čistý! :) a predísť tak nadmernému praniu a ušetriť životné prostredie. Ak však už prať treba, uvádzame bližšie inštrukcie, ako sa starať o jednotlivé materiály podľa ich zloženia. V prvom rade sa však riaďte pokynmi uvedenými na štítku každého tovaru. 100% organická bavlna (vaflová väzba, pletené) pranie v rukách alebo prací program s nízkou teplotou a pri nízkych otáčkach (šetrný prací cyklus), sušiť len v horizontálnej polohe (neprekladať, nevešať) a žehliť pri nízkej teplote, ak je nevyhnutné 100% organická bavlna (džersej, froté) prací program s nízkou teplotou (max 30°C) a pri nízkych otáčkach (šetrný prací cyklus), kým je oblečenie vlhké, "vytvarujte" ho do pôvodného tvaru, žehliť pri nízkej teplote, ak je nevyhnutné 100% organická bavlna (keperová väzba) prací program s nízkou teplotou (max 30°C), sušiť a žehliť pri nízkej teplote, ak je nevyhnutné 100% bavlna (mušelín, menčester) prací program s nízkou teplotou a pri nízkych otáčkach (šetrný prací cyklus), sušiť a žehliť pri nízkej teplote, ak je nevyhnutné 95% organická bavlna, 5% elastán prací program s nízkou teplotou a pri nízkych otáčkach (šetrný prací cyklus), sušiť a žehliť pri nízkej teplote, ak je nevyhnutné 100% bavlnený denim prací program s nízkou teplotou, pred praním a sušením obrátiť naruby, prať len s podobnými farbami 100% merino vlna pranie len v rukách, vždy sušte len v horizontálnej polohe (neprekladať, nevešať), sušenie v sušičke môže spôsobiť zbehnutie a rýchlejšie opotrebovanie sa 100% ľan pranie len v rukách, vždy sušte len v horizontálnej polohe (neprekladať, nevešať), žehliť pri nízkej teplote, ak je nevyhnutné 98% bavlnený denim, 2% elastán prací program s nízkou teplotou a pri nízkych otáčkach (šetrný prací cyklus), sušiť a žehliť pri nízkej teplote, ak je nevyhnutné 70% bavlna, 30% ľan pranie v rukách alebo prací program s nízkou teplotou a pri nízkych otáčkach (šetrný prací cyklus), sušiť len v horizontálnej polohe (neprekladať, nevešať) a žehliť pri nízkej teplote, ak je nevyhnutné 80% organická bavlna, 15% polyamid, 5% bavlnený elastán (pletený) prací program s nízkou teplotou a pri nízkych otáčkach (šetrný prací cyklus), sušiť len v horizontálnej polohe (neprekladať, nevešať), nežehliť
 • Ako správne vybrať veľkosť?
  Pozrite si prosím nižšie uvedenú tabuľku k produktom The Simple Folk. V prípade, ak by ste si stále neboli istí, pokojne nám napíšte, radi vám pomôžeme :)
 • Posielate objednávky aj do zahraničia?
  Samozrejme. Stačí, keď nám dáte vedieť a dohodneme si detaily. :)
 • Facebook - Black Circle
 • Instagram - Black Circle
bottom of page